Léto sice ještě zdaleka neskončilo ale další přírůstky do sestavy už očekávat jen stěží. Hlavní a ty nejpotřebnější články už dorazily. Získali jsme potencionální jedničku týmu, dva kvalitní zadáky, tvořivého útočníka do top9 a nějaký depth do Syracuse.
Jediné možné “posily“ už by byly pouze jen do farmářského celku, aby zacelily mezeru po odchodu Smitha, popřípadě jej posilnily. Ve třetí formaci na pozici středního útočníka sice zeje prázdné místo, o něj se ale poperou mladíci v kempu, zejména talentovaný Alex Killorn. Pojďme se tedy společně podívat na nové akvizice, které by měly hájit naše barvy a napomoci našemu týmu k úspěchu.
Kyle Wilson (C) – Sedmadvacetiletý forvard byl součástí výměny s Andersem Lindbackem. Jeho příchod bude s největší pravděpodobností důležitý hlavně pro záložní celek Syracuse. Přestože má jednocestnou smlouvu, v NHL odehrál všehovšudy jen 39 utkání. Celkově se mu v nich podařilo nastřádat 13 bodů za 4 branky a 9 asistencí. Neočekává se tedy, že by měl pravidelně nastupovat za hlavní A tým. Mimo to, právě nižší soutěž AHL je ta, ve které se mu daří. V 388 zápasech nasbíral solidních 301 bodů (140+161). Pokud by tedy v přípravném kempu výrazně nepřekvapil, můžem mu popřát mnoho štěstí v Syracuse.
Matt Taormina (D) – Je to jen pár dnů, co s námi podepsal dvoucestnou smlouvu na jeden rok ofenzivní zadák Matt Taormina. Posila tu bude hlavně do Syracuse, respektive náhrada za Mikea Kostku, který se upsal Torontu Marlies. Taormina je vzrůstem malý (178 cm), není ani tvrdě hrajícím bekem, je to hlavně ofenzivní hráč se skvělou rozehrávkou, dobrou rychlostí a i solidní střelou. Nikdo se nebude divit, pokud by po kempu zůstal v hlavním týmu Blesků jako 7. nebo 8. obránce. Konkurencí by měl být hlavně pro Brendana Mikkelsona a Keitha Aulieho. V loňské sezóně odehrál za New Jersey Devils 30 utkání a nevedl si vůbec špatně, vstřelil jeden gól a přidal šest přihrávek, v tabulce pravdy +/- byl +6. V AHL má započítáno 119 startů a v nich nasbíráno slušných 71 bodů (18+53). V kanadsko-americké NHL za dva roky odehrál 47 duelů a nastřádal během této doby 12 bodů za čtyři branky a osm přihrávek.
B.J. Crombeen (RW) – Jedna z nejčerstvějších posil našeho mužstva. Za tvrdého bijce jsme obětovali dvě čtvrtá kola v následujících dvou letech. A koho že jsme to získali? Sedmadvacetiletý rváč působil poslední čtyři roky v St. Louis, nyní bude minimálně jednu sezónu rozdávat rány za nás. Není to typ hráče, co by táhnul mužstvo po bodové stránce, má za úkol chránit mladíky a hvězdy, vyhecovat mužstvo v pravou chvíli. Mimo to, že často shazuje své rukavice aby se následně porval, umí i dobře bránit. Využití by tak mohlo být i na oslabení, což se vždycky hodí. Do našich řad přinese tvrdost, kterou bylo potřeba. Po otevření trhu s volnými hráči naši rivalové z Miami ukořistili bijce George Parrose, Yzerman tedy po více jak týdnu na tento podpis odpověděl a přivedl tvrdého muže. Crombeen má v NHL již odehráno 288 zápasů, nastřílel v nich 27 branek a získal 29 asistencí (56 bodů). Jeho statistiky ale především vynikají v trestných minutách, těch má na kontě už 580.
Benoit Pouliot (LW) – Bývalá 4. volba draftu 2005 k nám přišla výměnou během draftu. Protihodnotou byl Michel Ouellet a páté kolo draftu v příštím roce. Důležitější by možná bylo doplnit, že k nám přišly pouze jeho práva. Yzerman mu nabídku sice neposlal, okamžitě po otevření trhu s ním ale podepsal jednoletou smlouvu za příjemných 1.8 mil. dolarů. Pouliot byl na draftu před sedmi lety přirovnáván k Lecavalierovi. Přinejmenším díky jeho výšce, která činí 190 cm. Je to už nějaký ten rok, kdy Benoit nastoupil do kolotoče NHL, dodnes však nenaplnil svůj potenciál, se kterým si ho Minnesota Wild vybrala. V sezóně 09/10 sice po přestupu do Montrealu výrazně bodově pookřál, navázat na stejné výkony se mu už ale nepodařilo a dalším ročníkem se vrátil zpět do průměrnosti. U nás by měl dostat pořádnou příležitost ukázat, co všechno umí. Hrát bude především ve třetí formaci, šanci by ale mohl dostat i vedle Vincenta Lecavaliera ve formaci druhé. Čím se Pouliot rozhodně může pochlubit jsou trestná střílení a souboje jeden na jednoho, ve kterých vyniká. Doufejme tedy, že Bolts budou právě jeho týmem, kde se mu podaří naplnit svůj potenciál. V NHL zatím odehrál 257 zápasů v nichž nastřílel 53 branek a získal 51 asistencí. Celkově tedy získal 104 bodů.
Sami Salo (D) – Obrovitý veterán a rodák z finského Turku se nám upsal na dva roky s ročním platem 3.75 mil. dolarů. Odešel tak z dlouholetého angažmá ve Vancouveru, kde strávil devět let. Sedmatřicetiletý bek má přinést do zadních řad zkušenost a pomoct mladíkům ve vývoji. Pochlubit se může skvělou střelou z nápřahu nebo parádní poziční hrou, plusem je také fakt, že je pravák. Využit by tak měl být i na přesilové hře. Představit si dva tvrdé střelce Stamkose a Sala na jedné přesilovce, to musí zamrazit jakkoliv ostříleného gólmana. Mentora by mohl dělat Victoru Hedmanovi nebo Brianu Leemu, především druhý jmenovaný by potřeboval výrazně zlepšit svou střelu, nějaká ta praxe u Samiho Sala by tedy určitě neuškodila. Hrát bude nejspíše s Ericem Brewerem jako zkušené duo, jeho přesnější umístění se ale může ještě kdykoliv změnit. Výraznou posilu do naší obrany trápí jen jediná věc a tou jsou častá zranění. Kromě zranění kolena prodělal předminulou sezónu i otřes mozku. Musíme tedy doufat, že mu zdraví konečně vydrží. Pravdou ale je, že od ročníku 03/04 nikdy neodehrál přes 70 zápasů. Budeme tedy opravdu rádi, pokud se mu podaří odehrát minimálně 60 utkání. Salo už nastoupil celkem do 761 utkání, během té doby dohromady nasbíral 305 bodů, za 93 gólů a 212 přihrávek.
Matt Carle (D) – Už v sezóně 08/09 hájil naše barvy, pouze ale jen na 12 zápasů (1+1). Od té doby odehrál téměř čtyři roky za Philadelphii Flyers. Sedmadvacetiletý rodák z Anchorage, odkud mimo jiné zná Natea Thompsona, k nám přišel ze San Jose Sharks výměnou za Dana Boylea. Po již zmíněných dvanácti zápasech ale putoval do Philadelphie za Stevea Downieho. Yzerman Matta před pár dny dokázal přesvědčit v návrat na Floridu a můžem být za to opravdu rádi. O Carlea měl obrovský zájem jak Detroit tak i St. Louis a spousta dalších týmů. S námi podepsal lukrativní smlouvu na šest let za 33 mil. dolarů. Stejné číslo jako jeho celkový plat je i věk, ve kterém mu vyprší smlouva. Ofenzivní bek, famózní bruslař s perfektní nahrávkou, to je zadák, kterého jsme potřebovali. Dobrým dodatkem by mohlo být, že body produkuje hlavně při plném počtu hráčů na ledě, na přesilové hře se mu už tolik nedaří. Jeho mínusem stejně jako u Briana Leeho je slabá a nepřesná střela z nápřahu. Snad se Salovi podaří předat svoje střelecké zkušenosti oběma obráncům. Carle byl nejvytěžovanějším bekem Philadelphie v uplynulém ročníku. Můžeme očekávat, že bude hrát s Victorem Hedmanem v prvním obranném páru. V nejvyšší hokejové soutěži světa zatím odehrál 471 zápasů během nichž nastřílel celkem 32 gólů a nastřádal 170 asistencí (202 bodů).
Anders Lindbäck (G) – Dlouhou dobu se mluvilo o velkém zájmu o brankáře Kings Jonathana Berniera. Konečný přestup Lindbäcka k nám tak mohl být pro leckoho pořádným šokem. Hlavní příčinou byla bezpochyby Bernierova příliš velká protihodnota. Yzerman se tak rozhodl pro levnější ale přitom možná stejně kvalitní alternativu. Švédský obr, který dosahuje výšky bezmála dvou metrů (198 cm) má v sobě ohromný potenciál. Podle Yzermana je připravený na roli týmové jedničky. Za Pekkou Rinnem v Nashvillu nedostal tolik prostoru ukázat pořádně své kvality. Nyní má na to dostatečnou možnost. Za Predators během dvou let odchytal dohromady 38 zápasů s průměrným počtem inkasovaných branek na zápas 2.51 a úspěšností 91.35%. Anders se může pochlubit mimořádnou hbitostí, vybráním dobré pozice a postoje. Musíme se modlit aby byl Lindbäck konečně tou jedničkou, na kterou už několik let čekáme, respektive od odchodu Nikolaie Khabibulina. Nemůžeme ale čekat zázraky hned od začátku. Záda mu bude krýt zkušený veterán Mathieu Garon, který by v případném výpadku Anderse zaskočil. Lindbäck s námi před pár dny podepsal dvouletou smlouvu s průměrným platem 1.8 mil. dolarů. Zmínit by se také dala Lindbäckova nemoc. Jedná se o vzácnou nemoc, příznaky této nemoci jsou vyrážka, bolesti svalů a kloubů, horečky. Nicméně Anders pravidelně bere každým dnem léky proti této nemoci a je naprosto v pořádku. Poslední příznaky měl naposledy v devatenácti letech, takže nemusíme mít obavy o jeho zdraví. Teď už jen doufat, že z něj vyroste nový Henrik Lundqvist.